2011 m. kovo 29 d., antradienis

Karolinos - Charlotte Uptown

Gal šis įrašas daug ką nustebins, bet nusprendžiau jį įkelt ir čia. Pažadėjau lietuvių studentams, kurie šiemet keliaus į JAV pagal programą Work&Travel USA 2011 trumpai papasakot, ką verta pamatyt Šiaurės ir Pietų Karolinose. Tiesiog, pasidalinsiu patirtim, ką aš žinau ar girdėjau. Tikiuos, kad šie mano įrašai sudomins ir tuos, kurie ruošiasi mus aplankyti. Pradėsiu nuo mūsų miesto centro.

North Carolina (NC) – Šiaurės Karolina

Valstijos pagrindinis internetinis puslapis, kur rasite nemažai informacijos įvairiais klausimais.
Vienas informatyvesnių puslapių turistams ar keliaujantiems.
Šito turbūt pristatinėt nereikia :) Amerikietiškas „skelbiu.lt“.
Čia puslapis, kuriame keliaujantys gali išsinuomoti būstą iš savininkų (ne per firmas).


Šiaurės Karolina
Šaltinis: http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/usa/north-carolina/

Šiaurės Karolina yra JAV pietryčiuose esanti valstija. Ji ribojasi su šiomis valstijomos – pietuose su Pietų Karolina (South Carolina) ir Džordžija (Georgia), iš vakarų su Tenesiu (Tennessee) ir šiaurėje su Virdžinija (Virginia). Jos sostinė yra Rolis (Raleigh), o didžiausias miestas – Šarlotė (Charlotte), kuriame mes gyvename.
NC kraštovaizdis labia įvairus, tad šioje valstijoje galima pamatyti tiek kalnus (Apalačių kalnynas), tiek Atlanto vandenyną, tiek lygumas su gražiais ežerais.
Didžiausia dalis valstijos patenka priklauso drėgnąjai subtropinei klimato juostai (humid subtropical climate zone), tad pasiruoškite labai karštai ir drėgnai vasarai (temperatūra naktimis bent jau praėjusią vasarą beveik niekad nenukrito žemiau 22 C, o dienomis vyravo apie 32-40 C). Tikiuos, kad vykstantys čia dirbsite viduje ir kondicionuojamose patalpose...

Šarlotės Uptown'as
Šaltinis: http://www.destination360.com/north-america/us/north-carolina

Pati Šarlotė yra 18-tas miestas pagal gyventojų skaičių JAV (2010 m. duomenimis). Jis šiuo metu dar labai plečiasi. Prieš porą savaičių berods spaudoje mačiau straipsnį, kad Šarlotė papuola į dešimtuką tų JAV miestų, kuriuose lengviausia susirasti darbą. Trumpai apie Šarlotę esu aprašiusi savo blog‘e. Neišsigąskit, mano nuomonė apie šį miestą ganėtinai neigiama – kol kas arba aš jo, arba jis manęs dar nepsirijaukino :)

Jei nuspręsit aplankyt pačią Šarlotę, kas be ko, būtina apsilankyt miesto centre, kurie šarlotiškiai (charlotteans) vadina Uptown‘u. Centre yra keli dangoraižiai, kuriuose įsikūrę bankų, finansinių įmonių administracijos, viešbučiai, keli naktiniai klubai. Centre yra ir pagrindinės arenos. Jis nėra didelis, tad pereisit jį nepavargdami per gerą valandą, jei niekur neužsuksit (turiu omeny restoranus, muziejus ir pan.).

Man labai patinka mažas parkelis, įsukūręs pačiame miesto centre – The Greens. Jis tikrai labai mažiukas, skirtas tikriausiai pietų metu pasiilsėt ofisų darbuotojams. Bet labai jaukus, su savitu „interjeru“, dekoracijomis, įspūdingais užrašais-minklėmis ant grindinio, ir raminančiais gyvūnų garsais (pvz., tigro murkimu), kai praeini pro tam tikrus detektorius. Žiemą šioje vietoje padaroma čiuožykla.

The Greens parkas Uptown'e. Nuotraukos iš asmeninio archyvo :)

Dar rekomenduoju aplankyt mokslo muziejų, pavadintą Discovery place. Jis orientuotas į įvairaus amžiaus vaikus, bet tikrai yra ką pamatyt ir mums, suaugusiems. Ypač jame džiaugias mano vyras, net labiau, nei dukra. Muziejuje pajusite, kaip veikia tam tikri fizikiniai dėsniai, galėsit kažką sukonstruot, pamatuot, sužinot. Jame planuokitės praleisti apie 2-3 val. Kaina suaugusiam berods $12, jei norėsite aplankyti it jų kiną, kainuos iš viso $18.
Discovery Place, Charlotte
Šaltinis: http://www.bigmoviezone.com/txshows/theaters/index.html?uniq=556

Discovery Place atrakcijos - nuotraukos iš as meninio archyvo

Jei norite paragauti pietietiškos virtuvės patiekalų (Southern Kitchen), kurie mūsų krašte labai populiarūs, patarčiau apsilankyt Hilton viešbutyje įsikūrusiame restorane-bare Coastal kitchen and bar. Dienos metu pietūs (lunch) čia pateikiami bufeto tipo, tad už vieną kainą (asmeniui bus apie $10 su tipsais) galėsite valgyti kiek norit. Baras tikrai skirsis nuo kitų bufeto tipo barų, mat pasirinkimas čia nedidelis, aptarnavimas ir maistas aukšto lygio, bet jei norit paragaut tipinių mūsų kraštui patiekalų – apsilankykite.

Dar vienas labai garsus baras netoli centro, įsikūręs istoriniame South End‘e – Pike‘s (pilnas pavadinimas yra Pike's Old Fashioned Soda Shop and Fine Diner) Jaukus amerikietiškas restoranas. Jame 2001 metais buvo filmuotas garsusis Shallow Hal su Gwyneth Paltrow. Baras garsėja labai garždiais pieno kokteiliais, iš kurių rekomenduoju paragaut Peanut butter milkshake – garantuoju, patiks net tiems, kurie nemėgsta žemės riešutų sviesto.

Pike's reastoranas
Šaltinis: http://www.liveinwilmore.com/dining_in_south_end

Dar daugelis rekomenduoja aplankyt Mint museum. Iš tikrųjų jų mieste yra du, bet, berods pernai rudenį (2010 m.), vienas buvo perkeltas į centrą. Tai meno muziejus, apimantis daugelį kulturų, tradicijų ir laikotarpių, bet, jei gerai supratau, orientuotas į šiuolaikinį meną ir rankdarbius. Kiek esu apie jį domėjusis, tikrai skirsis nuo mūsų žinomų meno muziejų Lietuvoje, pvz. Kauno Mykolo Žilinsko dailės galerijos. Mes jame kol kas nesilankėm, jei apsilankysiu, papasakosiu plačiau. Kaina suaugusiam $10, studentams, pateikus pažymėjimą, - $8.
Mint muziejus, Uptown'e
Šaltinis: http://carolinaarts.com/wordpress/2010/10/15/grand-opening-of-mint-museum-uptown-draws-record-attendance-in-charlotte-nc/

Viešas transportas. Mūsų mieste iš jo pietinės dalies iki centro važiuoja toks traukinukas. Nežinau, net kaip tiksliai jį įvardint, bet angliškai jis skamba Light Rail. Šiuo metu bilietas pirmyn ir atgal kainuoja $3.5 ir nepriklauso, ar įlipi pirmoj stotelėj, ar priešpaskutinėj. Iki tų stotelių galite nusigauti automobiliu arba bandyt autobusais. Jie važinėja po visą miestą, bet tikrai kitaip, nei esma įpratę Lietuvoj ir gerokai rečiau.
Šarlotės traukinukas (Charlotte LYNX Light Rail)
Šaltinis: http://www.wired.com/autopia/2009/11/charlotte-lynx-transit-system/
Šarlotės viešojo susisiekimo autobusiukai
Šaltinis: http://www.charlottemotorspeedway.com/media/news/554010.html

Dar vienas muziejus, kurį visi rekomenduoja aplankyt mūsų mieste netoli centro, yra The Billy Graham Library. Jei gerai supratau, tai buvusi (o gal ir esama) bažnyčia. Mes jame taip pat dar nebuvome. Rašo, kad tai vieta, kokios Jūs niekada nesate matę. Jei neklystu, čia tiek nemokamas įėjimas, tiek parkavimas. Truputį nukrypstant nuo temos, Šarlotė yra apskritai žinoma kaip „bažnyčių miestas“ – čia tikrai daug bažnyčių ir bažnytėlių. Vienos iš jų didingos, kitos kuklios, trečios nesiskiria nuo verslo centrų – jų čia labai daug. Vienoje jų, kurios pats pastatas man tik atvykus padarė labai didelį įspūdį, aš lankau anglų kalbos kursus – Calvary Church.
The Billy Graham Library
Šaltinis: http://www.thearticlewriter.com/billy-graham-library.htm
Calvary Church
Šaltinis: Fotografas George Holt, jo flicker'is http://www.flickr.com/photos/ghholt/3336136919/

Calvary Church pamaldų salė
Šaltinis: http://cfbsinc.com/elements/pews.htm

Kiek žinau, Šarlotė neturi jokio oficialios vietos centre, iš kurios būtų galima į šį miestą pažvelgt iš labai aukštai. Tiesa, yra kažkoks restoranas aukštai, bet jis prabangus, turite atitikti tam tikrą aprangos kodą, kad į jį patektumėt, ir, turbūt, turite nemažai uždirbti.

1 komentaras:

  1. Išsamiai tu čia nupasakojai. Gal kada ir prireiks, ką gali žinot... :)

    AtsakytiPanaikinti