2009 m. lapkričio 16 d., pirmadienis

Žaidimų pamokėlėsNuotraukas radau internete.

Praeitą savaitę pabandėm nemokamas Gymboree Play&Music pamokėles - pirmadienį turėjom Play and Leard, o penktadienį - Music. Šiandien vėl buvom Play&Learn - susigundėm. Pirmas įspūdis - gražu, orientuota į vaikus, "turtingesnė" klasė nei, pvz., Lietuvoje mūsų lankyta Yamaha. Pirmadieninės pamokėlės labai patinka (man). Dukriukas, aišku, savose rogėse - nepastumsi, nenuvesi jos ir nepriversi daryt to, ką visi vaikai daro :))) Kažkada įsidrąsins, jau šiandien buvo nemaža pažanga. Kalbant apie penktadieninę muziką - vis dėlto Lietuvoj buvo geriau. Gal tiesiog turėjom gerą mokytoją, gal tempas buvo ne amerikietiškas (lėtai, tingiai, vangiai). Bet lankysim ir ją. Nes sergu tokia nepagydoma liga - susigundau visoms nuolaidom :D Kadangi išsipirkom narystę, 3 kartus per savaitę nurodytu laiku galim atvažiuot pažaist toje mokyklėlėje. O čia man gera žinia, nes sekmadieniais aš lieku miegot, o šeima išvažiuoja ir man netrukdo :) Sunku aprašyt, kaip atrodo pati klasė. Bet tikrai turtinga žaislais, laipiojimo įranga, kamuoliais ir pan. Kas labiausiai nustebino - šiandien ji atrodė visiškai kitaip, nei praėjusį pirmadienį. Tai reiškia, kad kas kažkiek laiko suneša visiškai naujus "įrengimus". Paieškojau nuotraukų internete, ką domina, radau kažkieno blogą su keliom nuotraukytėm ir dar čia kelias bendram įsivaizdavimui. Aišku, visko ten daug daug kartų daugiau.

Labai tingiu papasakot, ką veikėm praeitą pamoką, bet aprašysiu šiandieninę. Šiandienos tema - PICA. Pamokėlę veda mokytoja ir asistentas (aišku, daugiausia dirba jis, šiandien mokytoja gal tik sudainavo pasisveikinimo dainelę). Taip pat yra Gymboree berniukas - nykštukas (lėlė). Pirmiausia sukviečiami vaikučiai, su jais pasisveikinama (sudainuojama kažkokia pasisveikinimo dainelė), tada visi kviečiami "atpažint" spalvas. Tam reikalui skirta tokia guminė virvė, kuri "nuspalvinta" paeiliui skirtingomis spalvomis ir sujungta į ratą (kaip lankas). Kiekvienas vaikas paima už mėgiamos spalvos, pasako, kokia tai spalva. Vaikai sustoję ratu. Tada lėtai eina visi atgal, ta virvė išsitempia. Tada eina į vidurį, virvė susitraukia. Tiesiog, moko, kur yra vidurys, kur išorė ir kelias minutes tai daro - pirmyn, atgal, greitindami ar lėtindami tempą. Po to mokina tą virvės dalį uždėt (gal tikslesnis žodis "pridėt") prie skirtingų kūno vietų - kaktos, pilvo, kelių, kojų pirštų. Galiausiai ta virvė atsiduria po pėdutėm ir gavė komandą vaikai šokteli ir virvė išsprūsta (susitraukia). Šis žaidimas baigtas. "Good job" :)))))

Vėliau teminiai paveikslėliai. Parodo vaikams nedidelius paveikslėlius, vaikai pasakoja, ką jie mato, kas ten ką daro. Šiandien puikavosi nuotrauka su pica. Kitam paveikslėly - kaip pica gaminama, ką daro mama, ka daro vaikas. Galiausiai visi nusprendė, kad šiandien Mr Alex (asistentas) pamokys vaikus gamint picą. Jis atsinešė pilną plonų skarelių/šalikėlių kibirėlį. Vaikučiai padėjo tuos šalikėlius sudėt į "dubenį", tada maišė tešlą. Po to ruošė pomidorų padažą - vaikučiai turėjo užlipt laiptukais ant pakylos, apačioj pastatė tokį kubilą, į jį vaikai mėtė "pomidorus" (kamuoliukus, kuriuos paduodavo asistentas), o kai sumetė visus, prašė vaikų sutraiškytį pomidorus, t.y. įdėjo savanorius į tą kubilą ir jie ten trypė kojytėm. Poto kubulas atkeliamas, vaikas ir "pomidorai" lieka ant žemės (kubilas be dugno). Tai taip gaminamas padažas picai :)
Galiausiai - pati pica. Padą atstojo patiestas mažesnis parašiutas, peperroni - maži lankai (prieš tai vaikai per tuos lankus turėjo šokinėt. Aišku, dauguma juos griebia ir neša, tad asistentas turėjo daug darbo, kol juos atima iš vaikų ir padeda ant žemės). Aišku, kokia pica be sūrio - jį atstojo tos pačios skarelės/servėtėlės. Ir dar buvo vienas ingridientas - kibiriukas pomidorų (tie patys kamuoliukai). Vaikai ant parašiuto dėliojo sūrį, dešrą ir pomidorus. Aišku, buvo linksma, nes sūris kartais nukrisdavo ant galvos, pomidorai buvo nurenkami ir išsilakstė po visą salę, pica buvo ragaujama, uostoma ir kitaip mylima... Po to vaikai padėjo viską susitvarkyt - surinko ir sudėjo visus ingridientus į vietas.

Po to sekė dainos "We Will Rock You" Gymboree versija - vaikai mušė į ritmą rankytėmis (du kartai į žemė, vienas suplot). jei gerai pamenu, po jos davė barškaliukus, ir buvo kažkokia dainelė atliekama su jais.

O tada vaikų laimė - didysis parašiutas. Iš pradžių vaikai sukviečiami ant jo ir pučiami muilo burbulai, vaikučiai juos sprogdina rankytėm ir nosytėm. Vėliau vaikai lieka parašiuto vidury, mamos paima jį už galų ir bega ratu į vieną, po to į kitą pusę. Vėliau (o gal prieš tai) parašiutas tiesiog kilnojamas į dainos ritmą, vaikai sėdi jo vidury, ir pagal komandą ir ritmą, spaudžiamos susidarę oro puslės. Vėliau parašiutas pakeliamas, vaikučiai lieka sėdėt ant grindų, o parašiutas visaip kilnojamas virš jų. Tikrai linksma, vaikai krykštauja nuo oro gūsių, nustemba, kai parašiuto medžiaga liečia jų kūnelius.

Atsisveikinimui šaukiamas Gymbo berniukas. Asistentas jį laiko pasislepęs, o vaikai jį šaukia (yra tam spec dainelė su patrepsėjimais ir paplojimais), kol berniukas išlenda. Tada padainuojama jo dainelė, kur mokina irgi tam tikru garsų, kūno judesių ir galiausiai atsisveikinama. Gymbo berniukas (jis kaip pirstine, uzsimauna ant asistento rankos) apkabina, pabučiuoja kiekvieną mažylį. Galiausiai vaikai kviečiami nusivalyti rankas "Stebuklingu muiliuku" (Sanitaizeriu) ir uždedamas Gymbo berniuko antspaudukas ant rankyčių. Aišku, daug kam to negana, tad antspauduką sudeda ant pilvukų, kojyčių, rankučių nu ir visur, kur vaikutis paprašo...

Beje, pamokėlės metu fone tyliai paleista labai graži muzikytė. Aišku, ten gymboree dainelės, bet skamba bliuzo, country ir pan. ritmas.

Tai štai kaip šiandien puikiai mudvi praleidom rytą!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą